טיפים

 
חפשו את האדריכל שמוכשר לתרגם את רצונכם לתכנית מיטבית
תכנון מועדף של מבנה מתחיל מהפנים (סידור נכון של אזורי פנים הבית והנדסת אנוש מיטביים) והלאה החוצה לעיצוב המעטפת. תכנון טוב של מבנה אמור להתאים לדיירים המתגוררים בו ולא לאדריכל המתכנן.

מדריך לבניית הבית
במדריך לבניית הבית, נוכל לקבל תשובות לרוב השאלות העומדות על הפרק מרגע קבלת ההחלטה "קונים מגרש והולכים לבנות בית". החלטה משמעותית זו, היא אחת הגדולות במהלך חיינו, כדאי ורצוי לדעת ולהבין תהליכים שישמשו אותנו בהתמודדות מול חוויה מורכבת וקשה מצד אחד, מאתגרת ומרתקת מצד שני.

השבחת נכס לפני מכירה
קבלו במשרד של דוד עמירם, הצעת מחיר: תכנון וביצוע שיפוץ הבית הפרטי או הדירה לפני מכירה, פירסום הבית למכירה ושיווק הנכס לרוכשים פוטנציאלים

מהפנים אל החוץ...
תכנון מועדף של בית מתחיל, מהפנים אל החוץ בסידור נכון של אזורי פנים הבית ותכנון הנדסת אנוש מיטביים והלאה לעיצוב המעטפת.

האדריכל שלכם... זול?? יקר?? טוב?? האם בחרתם נכון?
אדריכל זול ייתן תכנית ושרות בסיסיים, אדריכל יקר יתכנן לפי הפנטזיות שלו, אדריכל טוב יתכנן מתוך הקשבה לרצון הלקוח.

האדריכל הוא אקרובט ההולך על חבל דק.
האדריכל הוא החוליה המקשרת בין רצון הלקוח לבין מגבלות החוק ועליו לתמרן בין הצדדים באופן מקצועי.

איך תדע שיש לך אדריכל טוב?
אדריכל טוב מקשיב ו... חושב. הפתרונות שהוא יציע יהיו מיטביים לרצון הלקוח. הלקוח ידע שהתכנית טובה אם ימצא תשובה אחת לפחות לבעיה או לרצון שהביע. כמובן שאין פתרון אחד בלבד והתכנית נותנת מענה אופטימאלי לרצונות הלקוח בהתאם לתנאי המגרש ומגבלות התב"ע ולכן גם אין פתרונות נכונים ב - 100%.

תכנית בית מגורים, היא כמו פאזל המורכב מאלפי חלקים.
תכנון ועיצוב הבית הוא כמו תבשיל המונח על כיריים לבישול. שף המופקד על הבישול לא יכבה את האש לפני שהתבשיל מוכן, כך העבודה המונחת על שולחנו של האדריכל, הוא משרטט קוים ומתכנן חדרים וחללים, מדרגות וחלונות וכולם יחד מתבשלים במוחו ודמיונו של האדריכל עד שאחרון החלקים בפאזל, מונח במקומו.

זכויות בנייה.
זכויות הבנייה נקבעות בתכניות מאושרות שחלות על הנכס, הן קובעות את אחוזי הבנייה, גובה הבניין, מספר הקומות, מספר יחידות הדיור וכל הוראה רלוונטית אחרת.

בקשה להקלה בבנייה חדשה או קיימת.
הקלה בבנייה, היא סטייה מהוראות תכנית שאינה סטייה נכרת. בוועדה המקומית ניתן לאשר בקשה להקלות במסגרת פרסום ופתיחת הבקשה להתנגדויות. ניתן לבקש הקלה בקווי בניין, גובה בניין, תוספת קומה, הקמת שני בניינים במגרש במקום שנדרש בניין אחד, תוספת אחוזי בנייה במסגרת 6% משטח המגרש רק בתכניות שאושרו לפני 01/08/1989.

השלמה עם תכנית שלא מתאימה לרצונותיכם.
השלמה עם תכנית שאינה טובה או אינה מתאימה לרצונות ולצרכים תהייה לנטל על צווארכם לאורך שנים רבות. אם נקלעתם למבוי סתום עם האדריכל שמתכנן את ביתכם ובכל זאת אינכם רוצים להחליפו, תוכלו להיעזר באדריכל מקצועי נוסף שאינו קשור לפרויקט המתוכנן ולקבל את חוות דעתו כאיש מקצוע ניטרלי. דעו לכם, בית אינו חולצה או פריט לבוש אחר שניתן להשליך, בבית שאתם מתכננים ובונים אתם משקיעים את מיטב שנותיכם, כספכם ושמים על הכף את חיי נשואיכם, שימרו על כל אלה מכל משמר והשקיעו בקבלת חוות דעת נוספת על תכנית שיש לכם ספקות לגבי התאמתה לדרישותיכם.

שלם לאדריכל זול! תכנן בית בשבוע ימים! בנה את הבית בשנתיים!!!
שלם לאדריכל יקר! תכנן בית בחמישה חודשים! בנה את הבית בעשרה חודשים!!!

הידעת...?
במגרש הגובל למגרשך יכול שיהיו זכויות בנייה שונות בתכלית מזכויות בנייה החלות במגרשך.